Üyelik Kuralları

oncapara.com ve mobil uygulamalarında (OncaAltın,OncaPara,OncaCevir ve OncaHesap) yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bununla beraber gerek uygulama üzerindeki, gerekse site için kullanılan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve uygulamadaki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan, kar yoksunluğundan, manevi zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan dolayı oncapara.com ve mobil uygulamarı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı'lar, sistem gereksinimi olarak Servis'e özel yeni bir isim, nick veya ID tanımlanması gerekiyorsa;Kültür, toplum ve inanç değerlerine aykırı, diğer Kullanıcı'ları kışkırtıcı,saldırgan veya küfür/hakaret/argo vb. ifadeler içeren, belirli bir kişiyi/kurumu veya kesimi hedef gösteren, farklı bir Kullanıcı'nın nick adına çok benzer veya marka, ürün, kurum adı, web adresi, sosyal medya, reklam, tanıtım, kampanya, e-mail, telefon, adres, lokasyon, iletişim, irtibat bilgisi vb. ifadeler içeren bir isim, nick veya ID belirleyemez

Kullanıcı'lar, kendilerine veya başkalarına ait irtibat bilgilerini (Örneğin: Telefon, İkamet, Adres, E-mail, Web sitesi, Mecra, Uygulama, İş yeri, Kurum adı vb.) veya sosyal ağ bilgilerini (Örneğin: Facebook, Twitter, Instagram, Whatsapp vb.) veya banka bilgilerini (Örneğin:Hesap numarası, IBAN vb.) veya kişisel bilgilerini (Örneğin: Ad, Soyad, Nüfus, Kimlik no vb.) doğrudan veya dolaylı olarak paylaşmazlar.Bu bilgileri doğrudan veya dolaylı olarak diğer Kullanıcı'lardan talep edemezler.

Kullanıcı'lar, diğer Kullanıcı'lara hiçbir konuda ve yöntemde müdahale etmeyeceklerini ve diğer Kullanıcı'lara karşı saygı, hitap ve topluluk kurallarına uyacaklarını ve onlara yönelik, sayılanlarla sınırlı olmamak kaydıyla rahatsızlık verecek, tenkit edecek, tartışmaya sebebiyet verecek, sükuneti ve düzeni bozacak, kişilik haklarını ihlal edecek, kişi/kurum veya belirli bir kesime yönelik değerleri hedef alacak, itibarsızlaştırıcı, aşağılayıcı, suçlayıcı, kışkırtıcı, hedef vb. hiçbir söylemde, ifadede, ithamda, yakıştırmada ve paylaşımda bulunmayacaklarını kabul ederler.

Kullanıcı'lar, oncapara.com ve mobil uygulamalarında (OncaAltın,OncaPara,OncaCevir ve OncaHesap) bulunan ve paylaşılan İçerik'lerin tavsiye, öneri, tecrübe,zorunluluk,emir, eylem, otorite, kesin bilgi, uygulanması gereken bilgi vb. nitelik taşımadığını bildiklerini ve bu hususu sürekli olarak dikkate alacaklarını ve bu doğrultuda hareket edeceklerini ve İşbu İçerik'ler neticesinde taraflarında oluşabilecek Zararlar'dan kendilerinin sorumlu olduğunu ve kendilerinden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun, oncapara.com ve mobil uygulamalarının (OncaAltın,OncaPara,OncaCevir ve OncaHesap) ve tüm sair kişilerin sorumlu olmadığını ve sorumlu tutulamayacağını bildiklerini, kabul ettiklerini ve eksiksiz olarak uyacaklarını, hiçbir itiraza ve anlaşmazlığa fırsat vermeksizin açıkça ve rıza göstererek kabul,beyan ve taahhüt ederler.

oncapara.com ve mobil uygulamalarına (OncaAltın,OncaPara,OncaCevir ve OncaHesap) eklenen yorumlardan, 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre, yorum sahibi sorumludur.

Bu site ve uygulamarında, gösterilecek yorumlar ekonomi,para piyasası,borsa verileri kapsamında olacağından,eklenecek yorum ve görüşlerinizin de buna yönelik olması gerekmektedir.

Herhangi bir kişi yada kurum hakkında, herhangi bir yol ile reklam yapılması yasaktır.

Yorum ve mesajlarda herhangi bir banka yada diğer tüzel kişilikler hakkında kötüleyici,itibarsızlaştırmaya yönelik ifadelerin kullanılması yasaktır.

Yorumlarda üyelerin kendisi veya başka kişilere ait kişisel bilgileri (telefon numarası, sosyal medya adresleri, açık adres vb..) yayınlaması yasaktır.

Yorumlarda nefret söylemi, ayrımcılık, başkalarının husumetine maruz bırakıcı nitelikte içerik olmamalıdır

Yasa dışı, telif hakkı ihlallerine neden olan herhangi bir materyali paylaşmak yasaktır.

İnsan sağlığına zararlı herhangi bir ürünün reklamını yapmak yasaktır.

Müstehcen unsurları barındıran sözler veya görsel meteryallerin paylaşılması kesinlikle yasaktır. Bu tarz yorumlar yapan kişilerin üyeliği iptal edilecektir.

Siyasi beyanda bulunulamaz, siyasi veya dini yazı ve tartışma konuları açılamaz, bir terör örgütü veya onun fikirleri övülemez, hiçbir siyasi partiye hakaret edilemez, ülke, kurum, kuruluş, yönetici kişiler hakkında küçük düşürücü veya hakareti haiz sözler yayınlanamaz.

Yorum kurallarına uymayan mesajlar ve konular site yöneticisi tarafından derhal silinecektir.

Sürekli olarak yorum kurallarını ihlal eden üyeler sistemimizden silinir.

Uygulama ve site yönetim sorumlusu üyelik dondurma,iptal etme,yorum silme haklarını gerekli durumlarda kullanmak üzere saklı tutar.

Site yönetimi tarafından uygulanan üyelik dondurma/engelleme süresi 7 gündür. Bu süre dolmaksızın başka yeni bir hesap açtığı belirlenen kullancıların açtığı hesaplar iptal edilir.

Kullanıcılar, diğer Kullanıcı'ları rahatsız edici veya sayılanlar dahip olup bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla şiddete, kaosa, suç işlemeye vb. teşvik edici ve yönlendirici veya İşbu hususlarda harekete geçirmek üzere kışkırtıcı, karalayıcı, destekleyici, özendirici, propaganda içeren söylemlerde, eylemlerde, davranışlarda ve paylaşımlarda bulunmayacaklardır.

Site ve uygulamarda geçerli olan Gold Üyelik Sınırsız Mesaj Hakkı Ünvanı vb.. ünvanlar kullanıcılara site yönetiminin uygun görmesi ile verilmektedir. Bu ünvan vb.. benzer uygulamalara ait kurallar kullanıcılara yorumlar kısmında Adminoncapara tarafından duyrulmaktadır. İlgili kurallar site yönetimi tarafından istenildiği zaman değiştirilebilir. Bu ünvan vb.. uygulamalar site yönetiminin kararlaştırdığı şekilde istenilen kullanıcılara eklenebilir yada kaldırılabilir. Bu konuda hiçbir kullanıcının itiraz etme yada ünvan talep etme hakkı bulunmamaktadır.

Bu kural ve uyarılar önceden haber verilmeksizin değişkenlik gösterebilir takibi kullanıcılarımızın sorumluluğundadır.

İşbu Kurallar, Kullanıcı'ların Site'yi kullanmaları anında kendiliğinden yürürlüğe girecek olup, kullanım sona ermediği müddetçe yürürlükte kalacaktır. OncaPara.com ve uygulamaları yönetimi, herhangi bir sebep göstererek yahut hiçbir sebep göstermeksizin ve bildirimde bulunmaksızın, Kullanıcılar'ın Site'ye erişimini derhal askıya alma veya sona erdirme hakkını saklı tutar. Erişimi ve/veya kullanıcı hesabı askıya alınan veya sonlandırılan ya da Site ile ilişiği kesilen Kullanıcı, geçmişte yaptığı tüm paylaşımlardan, yorumlardan, etkileşimlerden ve bunlarla sınırlı kalmaksızın ilişkili olduğu tüm içeriklerden, İşbu Politika kapsamında hala sorumludur ve bu mesuliyet, yasaların izin verdiği en üst kapsamda süreklidir. İşbu sorumluluk, site Yönetim iradesi tarafından sonlandırılmadığı sürece devam eder.

Site yönetimi, tek taraflı iradesiyle, Kullanıcı'ların hesap bilgilerini, paylaşımlarını, yorumlarını, etkileşimlerini ve bunlarla sınırlı kalmaksızın ilişkili oldukları tüm içerikleri Site'den ve her türlü arşivden kaldırma hakkını saklı tutar. Kullanıcı'ların Site'denfaydalanma haklarının, askıya alınması veya sonlandırılması halinde, Kullanıcı'lar, Site dahilinde sahip oldukları ve ileride sahip olabilecekleri tüm haklardan feragat ettiklerini, hiçbir itiraza fırsat vermeksizin açık rıza ile kabul, beyan ve taahhüt ederler.